icon-globe 2009

Biuro Porad Obywatelskich przy Polskim Komitecie Pomocy Społecznej informuję, iż od dnia 2 listopada została otwarta fillia Biura Porad Obywatelskich przeznaczona dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz osób głuchoniemych. Wszystkich chętnych do skorzystania z bezpłatnej porady obywatelskiej prosimy o wcześniejszy kontakt pod numerem telefonu 91-852-53-56 lub mailowo na adres : bpo.pkps.szczecin@gmail.com

W dniu 24 września  w siedzibie Biura Porad Obywatelskich odbyło się spotkanie poświęcone problematyce mieszkaniowej  poruszone zostały tematy z zakresu  m.in: podziału mieszkań, wykupu,prawa lokalowego,eksmisji.

W związku z licznymi pytaniami i problemami nurtującymi klientów BPO w dniu 18.06.2009r. o godzinie 13 w siedzibie Biura Porad Obywatelskich  przy ul. Dąbrowskiego 22/24 odbyło się spotkanie poświęcone problematyce rent i emerytur. Tematem spotkania były zagadnienia związane z problematyką, rent, emerytur oraz zasiłków jak również sposobów postępowania i konsekwencjami wynikającymi z powodu utraty dokumentów.

W dniu 31 maja 2009r. odbyło się VIII Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych "Pod Platanami". Licznie przybyli mieszkańcy Szczecina mieli możliwość odwiadzenia stoiska naszego Biura na Jasnych Błoniach i umówienia się na poradę do doradcy. Podczas spotkania nasi pracownicy prezentowali pełną ofertę działalności Biura Porad Obywatelskich.

W dniu 24 kwietnia 2009r. w siedzibie Biura Porad Obywatelskich odbyło się spotkanie poświęcone problematyce uzależnień wśród osób bezdomnych. Tematem spotkania był problem uzależnienia od alkoholu. W spotkaniu uczestniczyło 14 podopiecznych ze schroniska dla bezdomnych  Wilga.