icon-globe 2015

W dniu 09.06.2015r. Wolontariuszki Biura Porad Obywatelskich odwiedziły uczniów z technikum SCI w Szczecinie. Pani Paulina oraz Pani Diana poprowadziły szkolenie pt. „Plagiat w Internecie”. Młodzież dowiedziała się czym jest plagiat, jak się przed nim chronić oraz jak działa prawo autorskie w Internecie. Wolontariuszki przekazały wiedze w sposób praktyczny podpierając się wieloma przykładami. Temat szkolenia i sposób prowadzenia zajęć przypadł do gustu uczniom oraz Pani Dyrektor. Liczymy na dalszą współpracę!

W dniu 31.05.2015r. Biuro porad Obywatelskich uczestniczyło w corocznej imprezie organizacji pozarządowych „Pod Platanami”. Stanowisko obsługiwały wolontariuszki BPO. Na stoisku rozdawane były nasze ulotki oraz poradniki dla osób korzystających z poradnictwa prawnego i obywatelskiego, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

W dniu 22- 24.05.2015r. przedstawicielka BPO w Szczecinie uczestniczyła w szkoleniu dotyczącym pracy z ludźmi zadłużonymi organizowanym przez ZBPO w Warszawie. Pani Kasia przywiozła e sobą ogromną dawkę wiedzy oraz wiele pomysłów do realizacji pomocy osobom zadłużonym. Na specjalnym zebraniu dla pracowników i wolontariuszy BPO w Szczecinie Pani Kasia przekazała otrzymane w Warszawie informacje.

W dniach 01- 03.02.2015r. Kierownik Biura Porad Obywatelskich w Szczecinie uczestniczył w Kongresie Poradnictwa Prawnego i Obywatelskiego w Warszawie. Na miejscu odbyły się liczne warsztaty, seminaria i szkolenia. Dyskutowano również nad ustawą dotyczącą poradnictwa prawnego i obywatelskiego, której forma jest niezwykle ważna dla ZBPO.

W nowym 2015 roku Biuro Porad Obywatelskich odnowiło współpracę ze Stowarzyszeniem ELSA. Cieszymy się, że studenci prawa są tak zainteresowani odbyciem praktyk w naszym Biurze.